20-22 Haziran, 2019

15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı
İFM – İstanbul Fuar Merkezi

Haber

25 Mart 2016

Güzellik Endüstrisinde Tüketicilerin Güvenini Kazanmanın 3 Yolu


Görünüşünüze ve Stilinize Önem Verin
İster estetikçi, ister masaj terapisti ya da isterse bir saç stilisti olun her zaman için görünüşünüze ve stilinize önem vermeniz gerekir. Sevin ya da sevmeyin, hepimiz görüntümüze göre değerlendiriliriz. Bir düşünün – kötü cildi olan bir estetik uzmanına gitmek ister misiniz? Ya da kabarmış saçları olan bir saç stilisti? Sanmıyorum. Temiz ve manikürlü tırnaklar, buruşuksuz bir üniforma ve profesyonel kıyafet, ve arkaya toplanmış saç önemli bir başlangıçtır.. Güzellik endüstrisi profesyonelleri kendi kendilerinin yürüyen reklamlarıdır. Kendinizi sunuş biçiminiz ve görünümünüz genelde becerilerimizin de bir yansıması olarak görülür. Her zaman görünümünüze dikkat edin.

İnternet üzerinde aktif olun
Sektörde bir isim yapmak istiyorsanız profesyonel bir biçimde internet üzerinde var olmanız gerekir. Sosyal medya günlük hayatlarımızın bir parçasıdır ve doğru kullanılması durumunda çok güçlü bir araç haline gelebilir. Markanızı geliştirmek için sosyal medyayı kullanın. Eğer bir saç stilisti iseniz, bunu öncesi ve sonrası görüntülerini göstermek için kullanın. Masaj terapistleri – gerilimi azaltmak için yapabileceğimiz esnemeleri gösterin. Estetik uzmanları – cilt bakım ve makyaj ipuçları vermeye ne derseniz? Ağızdan ağıza tanıtım çok etkilidir ancak bir kişi ya da bir yere gitmeniz önerildiğinde yapacağınız ilk şey nedir? Google’da ararsınız. Müşterilerinizin (ve potansiyel iş verenlerin) onların görmesini istediğiniz şeyleri görmelerini sağlayın.

Tutarlı olun
İnsanlar tutarlılığı severler ve tutarlılık güven uyandırır. Bir müşteri ne alacaklarını bilerek geldikleri zaman size karşı bağlılık geliştirme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Sizin hizmetlerinizi başkalarına tavsiye etme anlamında ya da çok iyi hizmet, profesyonel iletişim ve güvenilirlik geçmişinize dayanarak bir olumlu yorum yazma anlamında çok rahat olacaklardır. Zamanında orada olun. Ve mevcut olun. Bunu tutarlı şekilde yapın ve göreceksiniz ki müşteri tabanınız genişleyecek.
Geriimg

Archive