12-14 Nisan, 2018

14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı
İFM / İstanbul Fuar Merkezi

Katılımcı Görüşleri

"Cosmo International Fragrances, Türkiye’de yeni bir firma… Dolayısıyla müşteri tarafından daha yeni tanınma aşamasında. Bu fuar, müşterilere kendimizi tanıtma noktasında ‘Biz de bu sektördeyiz, varız ve güçlü olduğumuzu gösterme noktasında önemli bir yere sahip.  Satış faaliyetlerimize tabi ki katkısı var. Ancak pazarlama faaliyetlerimizdeki yeri çok daha büyük. Cosmo International Fragrances olarak iki yıldır fuardayız. BeautyEurasia Türkiye’de kozmetik sektöründe bu büyüklükte tek fuar. Dolayısıyla satış ve pazarlama faaliyetlerimize katkısı olsa da olmasa da bir şekilde desteklenmesi ve büyütülmesi gerektiğini düşünüyorum. Sektörle ilgili Dünya’da önemli olabilecek tüm fuarlara katılıyoruz. Ama biz Cosmo International Fragrances Türkiye olduğumuz için yurt içi organizasyonları önemsiyoruz. Dolayısıyla bu fuar yurt içi müşterilerle buluşma imkânı sağladığından bizim için daha önemli."
Ayşe Gönül
Cosmo International Fragrances – Esans Üreticisi ve Satıcısı
 
 
“Fuardaki faaliyetlerimiz ıslak havlu, çocuk bezi grubunda. BeautyEurasia, müşteri portföyümüze uyduğu için buradayız. Özellikle satışta, uluslararası pazarda müşteri portföyümüze katkısı çok. Fuardan memnunuz ve 5 yıldır da fuara katılıyoruz. Bu yıl Uluslararası temsili gördüğüm kadarıyla oldukça iyi… Katılımcı sayısı bu yıl da iyi bir düzeyde. Fuarın, İhracat için faydalı bir fuar olduğunu düşünüyorum.” 
Ferhat Güzelkaya 
Eruslu Sağlık Adana Bölge Müdürü
 
 
"Hem iç pazara hem de dış pazara ürün satan bir firma olduğumuz için BeautyEurasia doğru bir buluşma noktası. Fuar hem yurtdışındaki misafirlerimizi hem de yurtiçindeki ulaşamadığımız müşterileri ziyaret edip yenilikleri görmek adına çok faydalı. Katılımımızdaki en büyük etken dış pazara açılmak. Çünkü iç pazara %95 oranında hakimiz ama dış pazarda zayıf olduğumuzu düşündüğümüz için buradayız. Fuara önceleri ziyaretçi olarak geliyorduk şimdi ise fuara katılımcı olarak geliyoruz."
Hüseyin Doğan 
Doğuş Kozmetik A.Ş. – Satış Müdürü
 
 
“56 yıldır faaliyet gösteren markamızı 13 yıldır sizlerle birlikte karşılıklı iş birliği yaptığımız bir paylaşım noktası haline getirdik. Ülkemizdeki bilinirliği en yüksek fuar olması, kurulduğu günden beri içinde olmamız ve hali hazırda katılımcı profilinin müşterimiz olması burada olmamızdaki en önemli nedenler arasında. Fuar’ın satıştan daha çok pazarlama faaliyetlerine katkısı oluyor. Firma yüzümüzü, kuruluş ve faaliyet amaçlarımızı, logomuzu, marka algımızı ve misafirperverliğimizi göstermek adına iyi bir fırsat. Mevcut katılımcı haricinde de batı-doğu Avrupalı ve Afrikalı dostlarımızı burada görmek isteriz. Bu fuar, kozmetik alanında üreticileri ve tedarikçileri bir araya getiren tek fuar. Kurulduğu yıldan beri fuara katılım gösteriyoruz. Seneye de beraber olmayı planlıyoruz.” 
Bülent Gonca 
Gülçiçek Kimya – Satış Bölümü
 
 
"Bebek bezleri, ıslak mendiller, yetişkin bezleri üretiyoruz.  Ana pazarımız ihracat üzerine kurulu.  Fuar, bizim için yeni müşteriler kazanmak, ziyaretçilerle yeni iş birlikleri yapmak adına önemli bir yere sahip. Ayrıca sektörden birçok firma bu fuara katılıyor. Buda bize, burada yeni iş fırsatları bulmamız için bir şans sağlıyor."

Muhammed Nabih Hafez 
Predo Sağlık İhracat Müdürü
 
 
"Firmamız saç ve vücut için profesyonel kozmetik ürünleri üreten bir şirket. Bu fuar oldukça önemli bir yere sahip. Çünkü, sadece Türkiye değil, Türkiye etrafından, Ortadoğu ülkeleri, Rusya gibi birçok önemli ülkeyi bir araya getiriyor. Bu yüzden oldukça önemli bir fuar. Katılımımız ile birlikte hem yerel distribütörümüze destek vermek, aynı zamanda da diğer markalarımız için yeni iş birlikleri kurmayı istiyoruz. Fuara katılarak yeni bağlantılar kurmak, yeni kişilerle tanışmak ve rakiplerin neler yaptığını görebilme imkanına sahip oluyoruz.10 yıldır fuara katılıyoruz ve gün geçtikçe fuar gelişiyor. Ancak daha da iyileştirilebilir. Fuar, dünyada ki diğer kozmetik fuarları içerisinde stratejik ve önemli bir yere sahip."
Gianni Manzetti 
İtalyan Farmen Group Sahibi

Haberler