12-14 Nisan, 2018

İFM / İstanbul Fuar Merkezi

İstanbul Hakkında

BeautyEurasia

İstanbul Hakkında

Tam kalbinden geçen İstanbul Boğazı ile İstanbul, tam olarak iki kıtanın buluşma noktasında yer almaktadır ve hem Asya hem de Avrupa kıtasının değişik tatlarını dokusunda barındırmaktadır. Ekonomik ve kültürel olarak, Orta Asya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın birleştiği geniş bir haritanın tam ortasında yer almaktadır.


İstanbul'un uğrunda savaşlar yapılmasına da sebep olan, en popüler şehir olmasının en büyük nedeni jeolojik konumudur. Batı tarafı Avrupa'da, doğu tarafı ise Asya'da yer almaktadır. İstanbul'u iki bölüme ayıran en önemli kısmı ise Boğaziçi'dir. İstanbul, Avrupa ve Asya kıtalarına en yakın şehir konumundadır.

İstanbul gelişmekte olan bölge ülkeleri ve yeni yeni şekillenen İran, Irak, Rusya, Orta Asya ve Balkan ülkeleri pazarları için temel ve vazgeçilmez bir ticaret ve alışveriş üssüdür. Gerek Türk üreticilerinden mal satın almak isteyen ve gerekse bölge ülkelerine mallarının dağıtım ve pazarlamasını yapmak isteyen firmalar için İstanbul fevkalade uygun şartlara sahiptir.

15 milyonu aşan ve her kültürden insandan oluşan nüfusuyla hem Türkiye'nin ve hem de bölgenin en büyük şehridir. İstanbul kendi başına da kozmetik sektörünün önemli pazarlarından biri olduğundan halen birçok yerli veya yabancı firmanın üretim merkezlerini, depolarını, şube veya temsilciliklerini barındırmaktadır.

İstanbul, kozmetik sektörü için
merkez şehirlerden biridir.

İstanbul'a gelin; bu büyük pazarı keşfedin...

News

BeautyEurasia Travel